www.Cruises in Turkey.com

 

Gemi Turları Rezervasyon için :

Tel :

0 256 618 25 15 / 15 45

Fax:

0 256 618 25 22
Cep: 0 555 992 10 50

info@cruisesinturkey.com


   

 

Miami Ofisimiz Hizmetinizdedir...

  MSC Voyagers Club Avantajları


 

MSC Voyagers Club, deniz seyahati ve keşif tutkumuzu siz değerli misafirlerimiz ile paylaşmak için oluşturulmuş ve, bizler ile sürekli seyahat eden ve her geçen gün ailemize katılan yeni dostlarımız ile çıktığımız sonsuz yolculukta her seyahatin daha da iyi geçmesi amaçlanmıştır.MSC VOYAGERS CLUB ÜYELİĞİNİN AVANTAJLARI

• Kolay ve ücretsiz üyelik.

• Seyahatiniz başlamadan üye olma imkanı.

• MSC Cruises programlarından, promosyonlarından ve haberlerinden ilk haberdar olma imkanı.

• Seyahatlerinizde avantajlı fiyatlar.

• Gemide ayrıcalıklı hizmet ve özel teklifler.

• MSC Voyagers Club puanları kazanma imkanı.

• Her seyahatte daha heyecan verici deneyimler.

 

MSC Voyagers Club beş üyelik tipinden oluşmaktadır. Aşağıdaki detaylara göz atıp geniş avantajlar yelpazesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

MSC Cruises her seyahat ettiğinizde üyelik derecenizi yükseltmek için daha fazla puan kazanır ve üyelik statünüzü yükseltirsiniz.

Ayrıca, üyelik kartınız (Classic ve üstü) cruise kartınız ile entegre olup, check-in esnasında teslim edilecektir, böylelikle gemide tüm avantajlardan faydalanabileceksiniz.

*Welcome Üyelik kartı sadece elektronik belge olarak mevcuttur.

 

MSC Cruises ile her seyahat ettiğinizde üyeliğinizi bir üst seviyeye taşımak üzere puanlar kazanırsınız. Puanlarınızı çabuk bir şekilde aşağıdaki yollar ile kazanabilirsiniz  :

1) KONFİRME EDİLEN DENEYİM

 

DENEYİM

  5 Geceden

 Az Seyahatler 

      5 - 9 Gece

 Arası Seyahatler 

      9 Geceden

 Uzun Seyahatler 

Bella   200 puan   500 puan   700 puan
Fantastica   400 puan   700 puan   1000 puan
Wellness   600 puan  1000 puan   1500 puan
Aurea   600 puan  1000 puan   1500 puan
MSC Yacht Club   800 puan  1500 puan   2000 puan

 

2) SEYAHATTEN ÖNCE REZERVE EDİLEN HİZMETLER:

MSC Voyagers Club üyeler seyahatleri öncesinde konfirme edecekleri her 150€ değerinde hizmet için (Spa paketi, içecek paketi, kara turu, vb.)100 puan kazanacaklardır.

3) GEMİDE YAPILAN HARCAMALAR:

MSC VOyagers Club üyeleri gemide yapacakları her 150€ harcama karşılığı, 100 puan kazanacaklardır. 

 
MSC Voyagers Club nedir?

MSC Voyagers Club, MSC Cruises konuklarına özel Sadakat Programı’dır.

Neden MSC Voyagers Club'a kayıt olmalıyım?

Çünkü ücretsiz ve katılması çok kolaydır! MSC Voyagers Club'a üye olmak, gemi yolculuğu severlerin MSC Cruises avantajlarından gemide ve karada iken yararlanmanın en güzel yoludur. MSC Voyagers Club size özel ayrıcalıklar ve hizmetler sunar. MSC Cruises ile ne kadar fazla gemi yolculuğuna çıkarsanız, ayrıcalıklarınızın o kadar arttığını göreceksiniz. MSC Cruises ile gemi yolculuğu yapmanın en keyifli yolunu kaçırmayın!

Bir MSC Voyagers Club üyesi olmanın maliyeti nedir?

MSC Voyagers Club'a katılmak ücretsizdir.

KAYIT
MSC Voyagers Club'a nasıl kayıt olabilirim?

MSC Voyagers Club üyeliği MSC Cruises ile en az bir kez gemi yolculuğuna çıkan veya MSC Cruises turlarından birine rezervasyon yaparak, onaylamış bir gemi yolculuğu rezervasyonu olan herkese açıktır. Üyelik ücretsizdir ve yaş sınırı yoktur. Kayıt aşağıdaki koşullarda yapılabilir:

- Gemiye binmeden önce: MSC Voyagers Club'ın web sitesindeki bölümde belirlenen adresteki “Üye Ol” formunu doldurarak, e-posta ile alacağınız rezervasyon onay belgesindeki bağlantıya tıklayarak ya da rezervasyonunuz onaylandığında düzenlenen e-bilet üzerindeki bağlantıya tıklayarak tamamlayabilirsiniz. Online Web check-in prosedürü esnasında kayıt olmak da mümkündür. Üyeler, Üyelik Numaralarını elektronik üyelik kartı ile birlikte e-posta yoluyla alırlar.

- Gemide: Gemi yolculuğu sonunda kabine bırakılan Üyelik Formu’nu doldurabilir veya gemide Resepsiyon ve/veya MSC Voyagers Club Infopoint ile iletişim kurarak başvuru yapabilirsiniz:

- En az bir kere MSC Cruises ile gemi yolculuğuna çıkan ve gemide kayıt yaptıran misfirler, gemi yolculuğunun sonunda e-posta ile abonelik onayı alacaklardır. Üyelik numarası ve kartın elektronik sürümünü ise gemi seyahati tamamlandıktan yaklaşık 10 gün sonra teslim edilecektir.

- İlk kez MSC Cruises ile gemi yolculuğuna çıkan ve gemide üye olan misafirler ise, gemi yolculuğunun sonunda e-posta yoluyla abonelik onayını, üyelik numarasını ve puanbilgilerini alacalardır.

Adımı kayıt formuna nasıl girmeliyim?

Adınızı, pasaportunuzda yer aldığı hali ile girmelisiniz.

MSC Voyagers Club nasıl çalışır?

MSC Voyagers Club, üyelerine hem karada hem de gemide birçok ayrıcalık sunar. Tek gerekli olan, geçerli bir MSC Voyagers Club üyeliği ve MSC Voyagers Club Üyelik numarasıdır. MSC Voyagers Club Üyelik Numaranızı, gemiye binişte alacağınız Gemi Kartı (Gemi Kartı kabininizin anahtarı olmanın yanı sıra, aynı zamanda da gemide ödeme yapmak için kullanacagınız karttır.) üzerinde ve MSC Voyagers Club'a abone olduğunuzda alacağınız e-postada göreceksiniz. Lütfen gemi kartınızı, avantajlar ve indirimlerden yararlanabilmeniz için erişimi kolay bir yerde bulundurunuz.

MSC Voyagers Club'a ilişkin hüküm ve koşulları nerede bulabilirim?

MSC Voyagers Club hüküm ve koşullarını www.mscvoyagers.com/termsandconditions adresinde bulabilirsiniz.

18 yaşından küçüğüm; MSC Voyagers Club'a kayıt olabilir miyim?

Evet, MSC Voyagers Club üyeliği yaş sınırı olmaksızın herkese açıktır. Üyelik sadece bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından tamamlanabilir. Gereken bilgiler: adı, soyadı ve doğum tarihidir. E-posta isteğe bağlıdır.

18 yaşından küçüğüm; bir yetişkin ile aynı avantaj ve ayrıcalıklardan yararlanabilir miyim?

Çoğu avantaj ve ayrıcalığa hak kazanırsınız. Ancak bazı avantaj ve ayrıcalıklar, 18 yaşında küçük üyeler için bir kısıtlamaya veya belirli kullanım şartlarına tabi olacaktır. Lütfen hüküm ve koşulları dikkatlice okuduğunuzdan emin olunuz.

18 yaşından küçüğüm; puan bakiyemi görmek için online alana erişebilir miyim?

Puan bakiyenizi görmek için, MSC Voyagers Club online özel alanına erişmeniz gerekiyor. Özel alana henüz kayıt olmadıysanız, ebeveynleriniz veya yasal vasinizin desteğini isteyerek www.mscvoyagersclub.com web sitesinden kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir.

Gemi yolculuğuna çıkmadan önce üyeliğe kayıt olursam, yani onaylı bir rezervasyon ile kayıt olursam, üyelik düzeyim ne olur?

Gemi yolculuğundan önce üye olursanız ve MSC Cruises ile daha önce hiç gemi yolculuğuna çıkmamışsanız, 0 puan ve 0 gemi yolculuğuna sahip “welcome” düzeyinde olacaksınız.

Programa MSC Cruises ile ilk gemi yolculuğumda, gemideyken kayıt olursam, üyelik düzeyim ne olur?

Gemi yolculuğu esnasında üye olursanız “welcome” üye olarak kayıt olursunuz. Gemi yolculuğundan sonra kayıt olursanız da, gemi yolculuğunuz ile ilgili puanlarla ödüllendirilirsiniz.

MSC ile gemi yolculuğuna çıkmışsam ve onaylı bir rezervasyon ile gemi yolculuğu öncesinde kayıt olmaya karar verirsem, üyelik düzeyim ne olur?

MSC Cruises ile zaten seyahat etmişseniz ve son gemiden iniş tarihinden bu yana 3 aydan uzun süre geçmişse, gemi yolculuğunuzdan sonra “Classic” üye olacaksınız ve 500 puanlık bir hediye puanı alacaksınız. Üstelik hâlihazırda rezervasyon yaptığınız gemi yolculuğu esnasında kazandığınız tüm puanlar, gemi yolculuğunuz sonunda size verilecektir.

Son gemi yolculuğunda gemiden iniş tarihinin 3 aydan uzun olmadığı durumlarda, rezervasyonu yapılan gemi yolculuğunuz tamamlandıktan sonra, en son tarihli tamamlanan gemi yolculuğu ile ilgili puanların tümünü geri alacaksınız. Ve rezervasyon yaptığınız gemi yolculuğu esnasında kazandığınız tüm puanlar, gemi yolculuğunuz sonunda size verilecektir.

Programa, MSC Cruises ile ikinci (veya daha fazla) gemi yolculuğumu yapıyorken gemide kayıt olursam, üyelik düzeyim ne olur?

MSC Cruises ile önceden seyahat etmişseniz ve son gemiden iniş tarihinden bu yana 3 aydan uzun süre geçmişse, gemi yolculuğunuzdan sonra “Classic” üye olacaksınız ve 500 puanlık bir hediye puanı alacaksınız. Üstelik üyeliği talep ettiğiniz gemi yolculuğu esnasında kazandığınız tüm puanlar, gemi yolculuğunuz sonunda size verilecektir.

Son gemi yolculuğunda gemiden iniş tarihinin 3 aydan uzun olmadığı durumlarda, rezervasyonu yapılan gemi yolculuğunuz sonrasında, en son tarihli tamamlanan gemi yolculuğu ile ilgili puanların tümünü geri alacaksınız. Üstelik üyeliği istediğiniz gemi yolculuğunda kazandığınız tüm puanlar, gemi yolculuğunuzu tamamladıktan hemen sonra size verilecektir.

Programa MSC Cruises ile ilk gemi yolculuğumdan sonra online olarak kayıt olursam, üyelik düzeyim ne olur?

Gemiden indikten sonra 3 ay içinde kayıt olursanız: Classic üye olacaksınız (veya puanınıza bağlı olarak daha yüksek bir kategori) ve son yapılan gemi yolculuğunuzun sonucunda puanlar verilecektir.

Gemiden indikten 3 ay sonra kayıt olursanız: “Classic” üye olacaksınız ve 500 puanlık tekrarlayan hediye puanı alacaksınız.

Programa MSC Cruises ile ikinci (veya daha fazla) gemi yolculuğumdan sonra online olarak kayıt olursam, üyelik düzeyim ne olur?

MSC Cruises ile ilk gemi yolculuğunuzdan sonra online olarak kayıt olma şartları aynı şekilde uygulanacaktır.

Gemi yolculuğundan önce kayıt oldum ve Welcome üyeyim, gemideyken hangi ayrıcalıklardan yararlanacağım?

“Welcome” üyeleri, gemideyken verilen bir dizi ayrıcalığa sahiptir. Lütfen ayrıcalıkların tam listesi için lütfen www.mscvoyagersclub.com adresini ziyaret edin.

Gemideyken kayıt olup, aynı gemi yolculuğunda ayrıcalıklarımı kullanmaya başlayabilir miyim?

Gemideyken kayıt olursanız, üyeliğiniz gemi yolculuğunuza karşılık gelen puanlar, MSC Voyagers Club profilinize eklendiğinde geçerli olacaktır. Gemide talep ettiğiniz üyeliğiniz, gemiden inişten yaklaşık 10 gün sonra e-posta yoluyla onaylanacaktır. Üyelik düzeyinize göre sonraki gemi yolculuğunuzda tüm avantaj ve ayrıcalıklarınızı kullanabileceksiniz.

Gemideyken kayıt olup, aynı gemi yolculuğunda üyelik numaramı ve Voyagers Club Kartımı hemen alabilir miyim?

Gemideyken kayıt olursanız, gemi yolculuğunuza karşılık gelen puanlar, MSC Voyagers Club profilinize eklendiğinde geçerli olacaktır. Gemide Üyelik, gemiden inişinizdenyaklaşık 10 gün sonra e-posta yoluyla onaylanacaktır. Böylelikle üyelik numaranızı ve üyelik kartınızın elektronik halini alacaksınız.

MSC VOYAGERS CLUB’IN AVANTAJLARI ve ÜYELİK DÜZEYİ


MSC Voyagers Club avantajlarının listesini nereden bulabilirim?

MSC Voyagers Club avantajlarını www.mscvoyagers.com/benefits adresinde MSC Voyagers Club Avantajları bölümünde bulabilirsiniz.

MSC Voyagers Club'ın üyelik düzeyleri nelerdir?

5 düzeyde MSC Voyagers Club üyeliği bulunmaktadır:

- Welcome üyelik : En az 1 Onaylı Rezervasyon

- Classic üyelik: 1 puan ile 2199 puan arası

- Silver üyelik: 2200 ile 4299 puan arası

- Gold üyelik: 4300 ile 9999 puan arası

- Black üyelik: 10000+ puan

MSC Voyagers Club kategorilerinin avantajları nelerdir?

Her kategoriye ilişkin avantajların listesini www.mscvoyagersclub.com web sitesinde “Avantajlar” bölümünde bulabilirsiniz.

Tüm gemi yolculukları veya varış yerlerinde geçerli olan avantajlar nelerdir?

Avantajların varış yerine, gemi yolculuğunun uzunluğuna veya gemi sınıfına göre farklılık göstermesi nedeniyle, lütfen tüm ayrıntıları kontrol ediniz.

Voyagers Club kartımı nerede / ne zaman alacağım?

Yeni MSC Voyagers Program kartının lansmanıyla birlikte, bizimle yeni bir gemi yolculuğuna her çıkışınızda, gemi yolculuğunuzun birinci gününde giriş kaydı esnasında Gemi Kartını alacaksınız. Gemi kartınız ayrıca Voyagers Club Kartınız olacaktır. Ve kartınız üyelik düzeyinize göre renklendirilecek ve kart üzerinde üyelik düzeyiniz ile üyelik numaranız yer alacaktır. MSC Voyagers Club'a aboneliğiniz tamamladıktan ve tüm bilgileriniz alındıktan sonra, bir sonraki gemi yolculuğu rezervasyonunuzu yaparken MSC Voyagers Club numaranızı belirtmeyi unutmayınız.

Gemi (Cruise) Kartı nedir?

Gemi Kartı size gemiye biniş gününüzde teslim edilir. Gemi Kartı, kabin anahtarınızdır, ayrıca gemideki ödeme yönteminizdir. Her bir yolcu, bir gemi kartı alacaktır.

Üyelik Numaramı nasıl görürüm?

Üyelik Numaranız, Gemi Kartınızda gösterilecektir.

Welcome düzeyi nedir?

“Welcome” üyeliği, MSC Voyagers Club'da yepyeni bir kademedir. Classic'ten önceki ilk üyeliktir. Bu durum, bizimle gemi yolculuğuna çıkmadan önce MSC Voyagers Club'a üye olabileceğiniz anlamına geliyor. MSC'de bir gemi yolculuğu rezervasyonu yapıp e-biletinizi aldığınızda online MSC Voyagers Programı’na abone olabileceksiniz. “Welcome” üyeliği, sadece birinci gemi yolculuğu için geçerlidir! Birinci gemi yolculuğunuzla birlikte puanları hemen toplamaya başlayacaksınız, ve bu puanlar birinci gemi yolculuğunuzdan sonra kartınıza eklenecektir.

Bir Welcome üyesiyim, bu ne anlama geliyor?

Bir “Welcome” üyesi olmak, mevcut MSC Voyagers Programı üyeliğinin birinci düzeyinde olduğunuzu belirtir. “Welcome” düzeyi, sadece birinci gemi yolculuğu için geçerlidir, çünkü gemi yolculuğu sonunda tüm puanlarınız hesabınıza eklenerek, gemi yolculuğunda biriken puanlarınızın miktarına göre “Classic” üye veya üzerinde bir üyeliğe ulaşacaksınız.

Ben Welcome üyesiyim, kartım nerede?

MSC Voyagers Club'a katıldığınızda Voyagers Club Kartınızı elektronik hâlde sadece e-posta yoluyla alırsınız. Sonraki gemi yolculuğunuzda ise, Classic MSC Voyagers Club Kartı alırsınız.

Bir Welcome MSC Voyagers Club üyesi olarak gemi yolculuğunuzda, Üyelik Numaranızla birlikte Gemi Kartınızı alacaksınız.

Classic, Silver, Gold veya Black üyeyim, kartım nerede?

Gemi kartınız, aynı zamanda Voyagers Club kartınız olacak ve tüm bilgilerinizi içerecektir. (üyelik düzeyi ve üyelik numarası).

Üyelik numaramla birlikte gemi kartımı almadım, ne yapmalıyım?

MSC Voyagers Programı üyesi olarak tanındığınızdan emin olmak amacıyla, yeni bir gemi yolculuğu rezervasyonu yaptırdığınızda, Üyelik Numaranızı vermeyi unutmayın.

Henüz üyeliğiniz tanımlanmadıysa, Gemi Seyahati danışmanınıza veya gemide Resepsiyon’a başvurunuz.

Kartım doğru kart değil, ne yapmalıyım?

Gemide RESEPSİYON’a başvurabilirsiniz, gemide kartınızı yazdıracaklardır.

Kartımı kaybettim, ne yapmalıyım?

Gemide RESEPSİYON’A başvurunuz, gemide kartınızı yazdıracaklardır.

Gemide Özel Teklifler kitapçığı nedir?

Gemide Özel Teklifler kitapçığı, gemi yolculuğu esnasında Classic, Silver, Gold, Black üyelerinin yararlanabilmesi için kabininize bırakılacak ve gemide sunulan seçkin ürün ve hizmetlerle ilgili özel avantaj ve çeşitli indirimlerin yer aldığı kitapçıktır. Gemide Özel Teklifler, 18 yaş altındaki MSC Voyagers Club üyeleri için sunulmamaktadır.

Gemide Özel Teklifler kitapçığında, gemi, ülke veya üyelik bakımından herhangi bir farklılık var mı?

Evet, Gemide Özel Tekliflere dâhil edilen teklifler, gemi yolculuğu, üyelik düzeyi veya varış yerine göre farklılık gösterebilir.

MSC Voyagers Club avantajlarını gemi personeline sormam gerekir mi?

MSC Voyagers Club'ın bir üyesi olarak birçok avantaj, siz talep etmeden verilecektir. Ancak yine de, avantajlarınızın Voyagers Club Kartınızı göstermeniz doğrultusunda size sunulacağı için, gemideyken veya gemi yolculuğu rezervasyonunuzu yaparken, Voyagers Club Kartınızı her zaman yanınızda bulundurmanız önemlidir.

MSC Cruises ile MSC Voyagers Club üyesi olarak yeni bir gemi yolculuğu rezervasyonu yaptırmak istiyorum, özel indirimlerim var mı?

Evet, MSC Voyagers Club'ın üyesi olarak, seçilen hareket yerlerinde geçerlilik durumuna göre, özel kabin indirimlerine hak kazanacaksınız. MSC Voyagers Club size gemi yolculuğu rezervasyonlarında %5'lik bir indirim sunmaktadır (“Welcome” üyeliği hariç)

MSC VOYAGERS CLUB: PUAN KAZANMA


MSC Voyagers Club'da puanları nasıl kazanırım?

Puanları 3 kritere göre kazanırsınız:

Rezervasyonu yapılan ve satın alınan kabin deneyimi (Bella, Fantastica, Aurea ve MSC Yacht Club)
Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan Gemideki Hizmetler
Gemideki Harcamalar
“Deneyim” ne anlama geliyor?

MSC Cruises, farklı türlerde kabin deneyimlerinin rezervasyonlarının yapılmasına olanak tanır: Bella, Fantastica, Aurea ve MSC Yacht Club.

2013-14 Kış döneminden başlayarak, MSC Cruises kategorilerinin her biri sadece farklı seçenekte konaklamayı sunmaz, ayrıca gemi yolculuğunuzu zenginleştirmek için bir dizi farklı gemi deneyimini de yaşamanıza olanak sağlar.

Gemi yolculuğum bir deneyimin rezervasyonunun yapılması için hiçbir olanak sunmuyorsa ne yapmalıyım?

Deneyimi içermeyen gemi yolculuğu durumunda, hiçbir puan verilmez.

Bir deneyimi, ücretsiz bir kabin yükseltmesi olarak aldım, daha fazla puan kazanacak mıyım?

Puanlar, sadece satın alınan “deneyim” için kazanılacaktır: Aurea, Bella, Fantastica ve MSC Yacht Club. Ücretsiz bir deneyim yükseltmesi sunulduğunda, puanlar sadece deneyim için tanınacaktır. Ücretsiz deneyim yükseltmelerine puan verilmeyecektir.

Ülkemde, deneyimleri satın alamıyorum (Bella, Fantastica, Aurea ve MSC Yacht Club); bu durum puan kazanamayacağım anlamına mı geliyor?


Satın alınan (Bella, Fanstastica, Aurea, MSC Yacht Club) deneyimleriyle ilgili puanları kimler alacak?

Rezervasyon için verilen puanlar, birden fazla ise, kabindeki her bir üyeye uygulanacaktır.


Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan Gemideki Hizmetler için puanları nasıl kazanacağım?

MSC Voyagers Club üyeleri, gemi yolculuğu öncesinde rezervasyonu* yapılan gemi yolculuğuna dâhil MSC Cruises paketlerine/hizmetlerine harcanan giderler için, her 150 € karşılığında 100 puan kazanırlar. Puanlar, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan üye tarafından, gemideki hizmetlere harcanan toplam miktar üzerinden hesaplanacaktır. Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetlere ilişkin harcamalar, tüm kabin yolcuları için (sadece tek yolcu için değil) kabin yolcuları arasında eşit olarak dağıtılacaktır.

*€ Euro para biriminde farklı para birimi için, ilgili güne ait para birimi kuru geçerli olacaktır.

Kendi ülke para biriminde ödeme yapacak mıyım?

Evet, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetler için verilen puanlar, gemideki para birimiyle eşleşen para birimi dönüşüm oranı uygulanarak hesaplanır.

Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan Gemideki Hizmetler için puanları kim kazanacak?

Gemi yolculuğundan önce kabin başına veya tek kabin yolcusu başına olmak üzere iki türde gemide hizmeti bulunur.

Puanlar, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan üye tarafından, gemideki hizmetlere harcanan toplam miktar üzerinden hesaplanacaktır. Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan tüm gemideki hizmetlere ilişkin harcamalar, (sadece tek yolcu için değil) kabin yolcuları arasında eşit olarak dağıtılacaktır.

Her bir kabin için gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetlere ilişkin örnek: gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan tüm kabin yolcuları için geçerli olan gemideki hizmetlerin toplam miktarı 600 €'dur. Kabin yolcuları, dört kişidir. Her bir üyenin puan hesaplaması için, 100 puan eşittir 150 € olacaktır. Toplam miktar 400 puan 4 kişi başına bölünecektir. Üyeler, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan tüm kabin yolcuları için geçerli gemideki hizmetlere ilişkin puanları, aynı kabini paylaşan üyelere puanların dağıtılması talebinde bulunamazlar.

Gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan tek kişi olarak konaklayan kabin yolcusu için Gemideki Hizmetlere ilişkin puanlar, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemide hizmetlerin verildiği münferit üyeye verilecektir.

Tek kişi olarak konaklayan yolcuya, gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan gemideki hizmetlere ilişkin örnek: gemi yolculuğundan önce ödemesi yapılan tek kişi olarak konaklayan yolcular için geçerli olan gemideki hizmetlerin toplam miktarı 600 €'dur. Toplam miktar 400 puana denk gelir.Ön ödemesi yapılan gemideki hizmetlerden yararlanan tek kişi olarak konaklayan yolcuya, 400 puanın tümü tanımlanacaktır.

Gemideki harcamalar ile puanları nasıl kazanırım?

MSC Voyagers Club üyeleri, gemide harcanan her 150 €/$ karşılığında, 100 puan kazanırlar (kumarhane harcamaları hariç). Gemi yolculuğunun sonunda, gemideki harcamalara verilen puanlar, sadece son ödemeyi yapan MSC Voyagers Club üyesi için gemide geçerli olacaktır.

Gemideki harcamalar ile puanları nasıl alacağım?

Gemideki harcamalar için verilen puanlar, sadece nihai ödemeyi yapan gemi kartı sahipleri için geçerli olacaktır.

Puanlar ne süreyle geçerlidir?

Bir gemi yolculuğu sonunda kazanılan puanlar, gemiden iniş tarihinden itibaren 36 aylık bir geçerlilik süresine sahiptir. Son gemiden iniş tarihinizden itibaren ilave 36 ay üyeliğinizi uzatmak için, son gemiden iniş tarihinizden itibaren 36 ay içinde en az bir gemi yolculuğunu tamamlamanız gerekecektir.


Daha önce MSC Cruises ile gemi yolculuğuna çıkmıştım, puanlarımı kaybettim mi?

MSC Voyagers Club'a üye olmak isteyen eski bir yolcuysanız ve 2006'dan sonra herhangi bir puanla bizimle gemi yolculuğuna çıkmışsanız, 500 puanlık sabit bir hediye puanına hak kazanırsanız – bu durum, son gemi yolculuğunuzdaki gemiden iniş tarihiniz, programa abone olmadan 3 aydan önce gerçekleşmişse, geçerlidir. Önceki gemi yolculuklarına dair aynı geri kazanım kriterleri, önceden MSC Voyagers Club üyeliğini kaybetmiş olan yolcular için geçerlidir (son gemiden iniş tarihinden itibaren 3 yıl içinde hiçbir gemi yolculuğunun yapılmaması durumunda).

Son gemi yolculuğunuzdaki gemiden iniş tarihiniz, 3 ayın üzerinde değilse, en son yapılan gemi yolculuğu ile ilişkili tüm puanları geri kazanırsınız.

Yeni MSC Voyager Club lansmanından önce gemi yolculuğuna çıktım, ancak şuanda abone olmak istiyorum, puanlarımı geri kazanabilecek miyim?

Eski bir yolcu olarak, 2006'dan sonra en az bir defa MSC Cruises ile gemi yolculuğu yapmışsanız, MSC Voyagers Club'a aboneliğe kayıt olan üyelere tanınan 500 puanlık sabit puan miktarına hak kazanacaksınız. Önceki gemi yolculuklarına dair aynı geri kazanım kriterleri, daha önce MSC Voyagers Club üyeliğini kaybetmiş olan yolcular için de geçerlidir (son gemiden iniş tarihinden itibaren 3 yıl içinde hiçbir gemi yolculuğunun yapılmaması durumunda).

Gemiden iniş tarihinden itibaren en fazla 3 aya kadar MSC Voyagers Club'a üye olan yolcular, en son gemi yolculuğuna ait tüm puanları kazanacaklardır. Gemiden iniş tarihi MSC CLUB'ın sona ermesinden önce gerçekleşmişse (MSC Club Programının sona ermesi diğer bir deyişle, MSC Voyager Club haline gelmeden önce) puanlar 100 ile çarpılan orijinal MSC CLUB'ın puan verme kurallarına göre tahsis edilecektir (gemide yapılan her bir geceleme için 1 puan, gemide harcanan her 200€/$ için de 1 puan olarak, kumarhane giderleri hariç).

MSC Voyagers Club lansmanından önce yeni bir gemi yolculuğu rezervasyonu yaptım, puanlarımı nasıl alacağım?

Gemiden iniş tarihiniz MSC Voyagers Club lansmanından sonra gerçekleşmişse, yeni puan kuralına göre puanlarınızı alacaksınız.

Bir konuğun kabininde geçirilen bir gemi yolculuğunda puan kazanılır mı ve avantajlarından yararlanılabilir mi?

Hayır, bazı avantajlar sadece üyeler için geçerlidir. Diğerleri ise kabine uygulanır, böylece kabinde birden fazla üye varsa, tüm kabin yolcuları bunları kullanabilir ve avantajlar kabinde bulunan her bir üye için kişi başına bir avantaj olmak üzere verilir. Lütfen emin olmak için www.mscvoyagersclub.com adresinde avantajlar bölümüne bakınız.

Tüm MSC Cruises gemi yolculukları, MSC Voyagers Club puanı olarak sayılır mı?

MSC Cruises gemi yolculuğu aksi belirtilmediği sürece puan bakiyenize eklenir. Promosyonlu tur durumunlarında, rezervasyon sırasında bunun açık olarak belirtilmesi önemlidir. Promosyon nedenleriyle, MSC Voyagers Club puanlarının bazı gemi yolculukları için tanınamaması mümkündür.

Bir konuk farklı kategoriden bir başka konukla kabini paylaşıyorsa (ör. bir Silver ve bir Gold), avantajlar, kabine nasıl uygulanacaktır?

Yeni MSC Voyagers Club ile kabin indirimi her kategori için aynı olacaktır. Diğer avantajlardan kabin başına yararlanılabilir. Daha fazla bilgi için www.mscvoyagersclub.com adresinde avantajlar bölümüne bakınız.

Avantajlar zaman içinde değişir mi?

Programdaki herhangi bir değişiklik için düzenli olarak web sitesini kontrol ettiğinizden emin olunuz, aksi takdirde, fırsatları kaçırabilirsiniz.

MSC Voyagers Club gemi yolculuğuna çıktığımda üyelik kategorimi nasıl bilecek?

Her bir gemi yolculuğu rezervasyonu yaptırdığınızda, MSC Cruises‘ın gemide sizi tanıyabilmesini sağlamak için Voyagers Club numaranızı rezervasyonunuzun bir parçası olarak mutlaka belirtiniz. Rezervasyon esnasında Voyagers Club Numaranızı belirtmediğiniz takdirde, bazı önemli avantajları kaybedebilirsiniz

MSC Voyagers Club bilgileri için gemide kiminle iletişim kurmalıyım?

Gemide MSC Voyagers Club InfoPoint'e başvurabilir veya Resepsiyon’u ziyaret edebilirsiniz.

Voyages Selections nelerdir ve bunların rezervasyonunu nasıl yaparım?

Voyages Selections, değerli üyelerimize %20'ye kadar özel indirimler sağlayan hareket noktalarıdır. www.mscvoyagersclub.com web sayfasında Voyages Selections'a ait genel tanıtımı inceleyebilirsiniz.

Online Özel Alanıma nasıl erişirim?

Özel Alana erişmek amacıyla, önce kayıt olmalısınız. Kayıt olmak amacıyla, MSC Voyagers Club'a katılmanız, geçerli bir Üyelik Numarasına ve bir e-posta adresine sahip olmanız gerekir.

Özel Alana nasıl erişirim?

Bunun için, MSC Voyagers Club web sitesinde, Oturum Aç bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

MSC VOYAGERS CLUB online bilgilerimi kaybettim, ne yapabilirim?

Özel alan bölümündeki bağlantıya tıklayarak bilgilerinizi alabilirsiniz.

MSC Cruises'dan herhangi bir iletişim bilgisi almadım, neden?

MSC Cruises'den online iletişim bilgisi almak için, iletişim almak üzere onay vermiş olmanız ve geçerli bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Lütfen online olarak “iletişim” bölümüne bakınız.

Puan bilgilerim ne sıklıkla güncellenir?

Puanlarınız her gemi yolculuğunuz tamamlandığında güncellenir. Güncellenen bilgiler, gemiden iniş tarihinden yaklaşık 10 gün sonra eklenecektir. Ayrıca, güncellenmiş bakiyeniz hakkında sizi bilgilendirecek bir e-posta da alacaksınız.

“Üyelik Geçerlilik Tarihi” nedir ve ne zaman sona erer?

MSC Voyagers CLUB puanları ve durumu üç yıl içinde en az bir gemi yolculuğunu gereçekleştirdiğiniz takdirde devam edecektir.

Son gemi yolculuğunda gemiden iniş tarihi 3 yılı aşmışsa (36 ay) veya kayıt tarihinden sonra 3 yıl içinde hiçbir gemi yolculuğu yapılmamışsa, MSC Voyagers Club programına üyelik geçerliliğini yitirir.

Örnek: son gemiden iniş tarihi 30.01.2015 ise ve 30.01.2018 tarihine hiçbir gemi yolculuğu yapılmazsa, üyelik sona erer.

Üyeliğin sona ermesi durumunda, MSC Voyagers Club'a yeniden üyelik gereklidir. Üyelik, belirtilen koşullara tâbi olacaktır. Yeni bir Üyelik Numarası verilecektir.Üyeliğimin sona ermemesi için ne yapmalıyım ?

Tek yapmanız gereken, 36 ay içinde en az bir gemi yolculuğunu tamamlamanızdır. MSC Voyagers Club üyeleri için Voyages Selection ile gemi yolculuğu yapmak daha da kolaydır! Gemi yolculuğunuz tamamlandıktan sonra, üyelik sona erme tarihiniz otomatik olarak en son gemiden iniş tarihinizden itibaren 36 ay süreyle uzatılacaktır.

Başka bir yolcu için bir gemi yolculuğu bileti alırsam, puanları kim kazanır?

Gemi yolculuğunda fiilen seyahat eden kişi, puanları kazanır.

Puanlarımı başka bir MSC Voyagers Club hesabına transfer edebilir miyim?

Hayır, MSC Voyagers Club puanları devredilemez ve üçüncü taraflara verilemez. Puanlar hiçbir parasal değere sahip değildir ve nakit karşılığında paraya çevrilemez, ancak sadece MSC Voyagers Club programına ait olan avantajlar için kullanılabilir.

Gemi yolculuğum iptal edilirse ne olur?

Gemi yolculuğu için gemiye binmediğiniz takdirde, puanlar verilmeyecektir. İptal türüne göre prosedürleri ve bilgileri kontrol etmek için broşüre başvurabilirsiniz.

Rezervasyonumu iptal edersem ne olur?

Puanlar sadece gemi yolculuğu tamamlanırsa verilir. Gemi yolculuğuna çıkılmaz ise, puan verilmeyecektir.

Gemi yolculuğuna katılmazsanız (rezervasyon iptali yapılmadan) ne olur?

Puanlar sadece gemi yolculuğu tamamlanırsa verilir. Gemi yolculuğuna çıkmadığınız takdirde, puanlar verilmeyecek ve gemideki ayrıcalıklarınız yolculuğa çıkan diğer kabin yolcularına da kullandırılmayacaktır.

MSC Voyagers CLUB hediye puanlarını kazanmanın yolları var mı?

Hayır, MSC Voyagers Club hâlihazırda hiçbir hediye puanı politikası veya kampanyası bulunmamaktadır.

MSC Voyagers CLUB hediye puanlarını satın almanın yolları var mı?

Hayır, hediye puan satın alınamamaktadır.

Eksik Puanlar

Neden puanları hala alamadım?

MSC Voyagers Club Üyelik Numaranızı, rezervasyonunuzu yaptırırken veya gemide belirtmediğiniz takdirde, puanlarınız otomatik olarak gönderilmeyecektir. Ayrıca, bilet üzerindeki adınız ve soyadınız, MSC Voyagers CLUB hesabınızdaki adınız ve soyadınız ile eşleşmelidir, aksi durumda adınız ve soyadınız farklı bir yazıma sahipse, puanlar verilmeyecektir.

Bununla birlikte, gemi yolculuğunuzun puan kazanmaya uygun olmaması da mümkündür. Uygunluk hakkında sorularınızı rezervasyonunuz tamamlanmadan önce kontrol ediniz.

Her durumda, sistemimiz bunun yaşanmamasını sağlamak ve üyeliğinizi tanımak için bir kontrol yapacaktır.

Tüm üyelik detaylarımı nerede bulabilirim?

Üyelik detaylarınızı (üyelik numarası, üyelik düzeyi) özel üyelik alanınıza erişerek görebilir veya:

Gemi kartı,
e-haber bülteni,
veya gemideki nihai faturada bulabilirsiniz
Puanlarımı istemeden önce ne kadar süreyle beklemeliyim?

Gemiden iniş tarihinden itibaren en az 15 gün beklemelisiniz.

Rezervasyon esnasında ve gemideyken üyelik numaramı bildirmeyi unuttum; gemi yolculuğundan sonra geri ödeme veya avantaj başvurusunda bulunabilir miyim?

Hayır, Üyelik numaranızı iletmemeniz nedeniyle kaçırılan avantaj ve indirimler için geri ödeme yapılması mümkün değildir.

Sona erdirilen MSC CLUB programı ile ilgili Sıklıkla Sorulan Sorular


MSC CLUB'ın üyesiyim, şimdi ne olacak?

Kulübümüzün her zaman değerli bir üyesi olacaksınız. Sadece koşullarımızda değişiklik olmuştur.

Eski avantajlarım devam edecek mi?

Hayır, üyelik düzeyinize göre yeni ayrıcalıklarınız uygulanacaktır. Yine de, bazı avantajlarınız korunmuştur ve bazıları ise değişmiştir.

Sona erdirilen MSC CLUB'ın bir Classic, Silver, Gold Black üyesiyim, şimdi ne olacak?

MSC Voyagers Club'ın lansmanıyla, MSC CLUB üyelik düzeyinizi ve puanlarınızı koruyacaksınız. MSC CLUB üyelik düzeyiniz, MSC Voyagers Club'ın lansman gününden başlayarak 36 aylık bir statü geçerlilik tarihine sahip olacaktır. 36 ayın sonunda, en az bir gemi yolculuğunu tamamladıysanız, üyeliğiniz geçerli kalmaya devam edecektir.

MSC Voyagers Club'da farklı üyelik düzeyine yükseltilme olanağı bulunuyor mu?

Hayır, ancak üyeliğin geçerliliğinin devam etmesi için 36 ay içinde en az bir gemi yolculuğunun tamamlanması gerekir.

Rezervasyon indirimimi muhafaza edecek miyim?

Hayır, 20/07/2015 tarihinden sonra gemi yolculuğu rezervasyonu yapan tüm üyeler için, yeni indirim uygulanacaktır.

Puanlarıma ne olacak?

Tüm puanlarınız korunacaktır. Yeni puan sistemi nedeniyle bunlar sadece 100 ile çarpılacaktır. Online özel alana kaydolarak veya oturum açarak güncellenmiş puan hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Üyelik numaram değişir mi?

Hayır, Üyelik Numaranız aynı kalacaktır.

Kartım hâlâ geçerli mi?

Evet, geçerli. Üyelik numaranız ve üyelik türünüze göre, gemiye giriş işlemlerinde Gemi Kartınızı alacaksınız.

Gemideyken, eski kartımı getirmem gerekiyor mu?

Artık gerekli değil. Her gemi yolculuğunda her zaman güncellenmiş bir Gemi Kartı (Voyagers Club Kartı) alacaksınız.
 
 


A Grubu Belge No: 5511

Türkiye Ofis Adresi : Türkmen Mah. Tümen Sok. No:1 A Blok No: 1 Daire: 3  Kuşadası - Aydın / Türkiye
Tel : +90 256 618 25 15      Fax : +90 256 618 25 22                  e-posta:
info@cruisesinturkey.com

Copyright © 2007 Cruises in Turkey | Powered by Projeweb  Deniz NUR  Valentina NUR